«

»

Nov 28

Bordery pracujące z bydłem.

Nasza zabawa z borderami zaczęła się gdy potrzebowaliśmy szczeniaka, który w przyszłości miał pracować przy krowach.Dzięki uprzejmości Tomka Pecolda mamy suczkę Inke Miveko, która przyjechała do nas z Czech 15 maja 2005 roku od pana Miroslava Kosko.
Hodowla, szczeniaki Border Collie Dynamic-Quest

Inka ma bardzo silny instynkt pasterski, na co dzień pracuje przy bydle. W każdej wolnej chwili skłonna do zabawy, lecz gdy usłyszy polecenie “zagoń” rzuca wszystko i poza pracą nic się nie liczy. Nasz pies KODY Gulden Land, który ma pochodzenie międzynarodowe na co dzień jest psiakiem dość upartym w stosunku do zwierząt, mimo to jest posłusznym i szybko uczącym się. Powiązanie takich dwóch charakterów pozwala uzyskać szczeniaki o wymaganiach spełniających największe oczekiwania.

Nasza hodowla Border Collie została nastawiona na uzyskanie szczeniaków, które będą pracowały z krowami i owcami.
Hodowla, szczeniaki Border Collie Dynamic-Quest
Jeśli chcecie ułatwić sobie prace z tak trudnym zajęciem jak zaganianie krów czy też owiec do szopy to gorąco polecam wykorzystać do tego celu właśnie psy tej rasy. Oszczędzają one wszystkim mnóstwo czasu, a do tego mają z tego satysfakcję. Dodatkowe możliwości pokazania innym umiejętnościami naszego pupila, powalają właścicielowi takiego psa czuć się dumnym z osiąganych efektów wspólnej pracy.
W naszej hodowli właśnie dążymy do satysfakcji z tej pracy.
Gorąco polecam pieski Border Collie.

Szczeniaki Border Collie z naszej hodowli mają już w genach zakodowaną pracę przy owcach. Border Collie należą go grupy psów zaganiających. Psy te są bardzo inteligentne, a ich praca daj im radość i pozwala wykazać się własną inicjatywą. Pies ten traktuje swoją pracę nie tylko jako zabawę ale jako obowiązek spełniający radość.

Jeżeli kiedykolwiek myślałeś nad ułatwieniem sobie pracy przy hodowli bydła, czy też owiec, potrzebowałeś (potrzebowałaś) pomocy przy odganianiu ptaków na lotnisku, powinieneś (powinnaś) pomyśleć nad zakupem psa Border Collie.