«

»

Nov 28

Branża muzyczna odporna na kryzys

Chyba najważniejszą zaletą sklepu on-line jest to,że klient posiada możliwość porównania cen w wielu miejscach naraz. To przede wszystkim oszczędność czasu jak i pieniędzy, ponadto, istnieje możliwość odsłuchania utworu, jak i wykonawcy Nie musimy jechać, aby zakupić dany produkt. Tak jak kupujemy elektronikę czy sprzęt AGD z takim samym komfortem możemy zakupić ulubioną muzykę.

Podsumowując,wszystkie ukazane fakty przemawiają za tym, aby kupować przez internet. Konkurencja jaka jest w internecie spowodowała obniżenie cen oraz poprawę jakości, to też sklepy internetowe z muzyką są dużo bardziej atrakcyjne z punktu widzenia Klienta, a zadowolony klient to klient powracający z kolejnymi zamówieniami oraz polecający nasz sklep internetowy swoim bliskim.

W Polsce w ciągu jednego roku zauważono niemal dwukrotny wzrost sprzedaży muzyki cyfrowej. Sklepy on-line cieszą się większą popularnością, gdyż dla kupujących są po prostu łatwiejsze w dostępie, mają bardziej urozmaicony asortyment, co dla mnóstwa kupujących stanowi najistotniejszą kwestie w podejmowaniu decyzji kupna danego przedmiotu. Duży wybór w jednym miejscu – to jest recepta na osiągnięcie sukcesu rynkowego.

Rynek muzyczny tworzy mnogość różnorodnych gatunków muzycznych. Po okresie przestoju do łask powracają wykonawcy reprezentujący muzykę hip-hop. wyniki sprzedażowe pokazują, że w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt, aż cztery stanowią nagrania w wykonaniu polskich hip-hopowców. Oczywiście istnieją specjalistyczne Sklepy internetowe z tego typu muzyką.

Nie wszystkie sektory naszej gospodarki radzą sobie tak świetnie jak rynek muzyczny. Polscy wykonawcy każdego roku sprzedają więcej swoich płyt i singli, do tego dochodzą rosnące wpływy z tras koncertowych.analitycy zakładają dalszy wzrost tych wyników. Największy rozwój sprzedażowy przeżywają takie kanały dystrybucji jak sklep internetowy. Sprzedaż w internecie to przyszłość handlu, także dobrami kultury jak muzyka.