«

»

Nov 28

Polacy, a ich zdrowie

Zdrowie większość z nas nie docenia go, dopóki nie wystąpi na nim jakiś uszczerbek. Ogólnie uznajemy to jako coś co po prostu jest i nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie ma to odzwierciedlenie w naszym życiu codziennym.Statystyka medyczna wskazuje, że co trzeci Polak umiera poprzez nieszanowanie swojego zdrowia np paleniem papierosów.

Nasze Państwo dąży do tego by poprawić dane o stanie zdrowiu np. rozpowszechniając zdrowy tryb życia (politycy biegający co rano przed pracą), działając różnymi imprezami zdrowotnymi, akcjami charytatywnymi i wielu innymi sposobami, które pomogły by w poprawieniu długości życia oraz jego jakości. Dzięki temu, ludność poprawia swoje zdrowie, ograniczając wydatki na produkty farmaceutyczne i zwiększając produktywność – idzie to zawsze w parze ze zmniejszeniem się liczby zwolnień zdrowotnych.

Zdrowie mieszkańców w głównej mierze zależy od niech samych. To my podejmujemy decyzje co dzisiaj zjemy, jak się ubierzemy, czy pójdziemy pobiegać, jakie leki przyjmować będziemy. Badania medyczne pozwalają nam zobrazować sytuację naszego organizmu, choć i z tej opcji nie zawsze chcemy skorzystać. Często ludzie zwyczajnie boją się chodzić do lekarza, przez co choroby diagnozowane są za późno.

Mimo, że w roku 2011 zaobserwowano pozytywny przyrost ludności w Polsce, liczba zgonów w Polsce nadal jest duża. 53% to mężczyźni umierający najczęściej na raka płuc, a 47% to kobiety, które umierają najczęściej z powodu za późno wykrytego raka macicy bądź piersi. Mimo wielu starań władz państwa, Polacy nieregularnie chodzą na badania.

Statystyki o zdrowiu mówią same przez siebie. Polacy na rzecz pracy oraz lenistwa rezygnują z wielu bardzo potrzebnych czynności z życia. Np. wysypianie się, spacery na świeżym powietrzu, sport a także rozwój intelektualny. Wpływa to zdecydowanie negatywnie na stan zdrowia społeczeństwa, przez co wiele osób cierpi na tak zwane choroby cywilizacyjne, będące niczym innym jak wypadkową złego stylu życia.