«

»

Nov 29

Sposób na reklamę

Aktualnie można zareklamować się na setki sposobów, z czego niektóre niemal w ogóle się od siebie nie różnią… typowy plakat obciążony po dwóch, równoległych brzegach obciążnikami i rollup, to niemal to samo. Podczas gdy jakiekolwiek plakaty to “statyczne” rodzaje reklamy istnieją też gadżety reklamowe, które są przemieszczane z miejsca na miejsce, jak np. długopisy czy różnego rodzaju tekstylia.

Samo wydrukowanie plakatu nie jest wystarczające, firmy oferują zatem tablice przymykowe, czy także tablice OWZ by zatroszczyć się o wizerunek firmy. Wiemy, że schludność i porządek to fundament do odpowiedniej prezencji. Zawieszenie luźnego papierowego plakatu bez oprawy spowodowałaby znacznie gorszy odbiór firmy przez jej klientów. Im więcej detali tym lepiej dla danego przedsiębiorstwa.

Nie każda firma ma możliwość reklamowania się w radiu czy na bilbordach. Łatwiej i taniej jest zainwestować w mniejsze plakaty i dodatkowo w ramki plakatowe. Dobrą formą zaprezentowania firmy są także foldery, do których dokupuje się specjalne stojaki na foldery. Wszystkie te przedmioty budzą w klientach wrażenie, że firma jest profesjonalna i dobrze prosperuje w swojej branży.

Hasło “reklama” rodzi zazwyczaj skojarzenie z reklamą telewizyjną, radiową, bilbordem czy gazetką, jednak rynek reklamowy w XXI znacznie się rozbudował. Teraz stosuje się różnego rodzaju materiały reklamowe czyli wszelkiego rodzaju przedmioty nieraz nawet luźno powiązane z ogólnie pojmowaną promocją. Do takich materiałów zalicza się na przykład ramy plakatowe bo sam plakat to niewystarczająco.

Największymi i statycznymi formami reklamy są systemy wystawiennicze i potykacze reklamowe. Bez wątpienia zwracają one uwagę klientów jednak najbardziej funkcjonalne są torby reklamowe. Reklama taka dociera w wiele miejsc- wszędzie tam, gdzie ktoś ją zabierze. Jest to kompletne przeciwieństwo ulotki, która zaraz po podaniu jej klientowi ląduje w najbliższym koszu na śmieci.